City cross sprint – 10.2.2018

City Cross Sprint Ostrava je závod na běžkách otevřený pro veřejnost a zároveň exhibice za účasti českých i světových lyžařských hvězd. Akce se koná ve světové unikátní lokalitě – technické památce – Dolní oblasti Vítkovice.

http://www.citysprint.cz/

 

Colours of Ostrava 18. – 21. 7. 2018

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Zatím poslední, 16. ročník, nabídl přes 350 programových bodů na 21 otevřených i krytých scénách – koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

https://www.colours.cz/

 

Dny NATO nabídnou show nabitou stíhačkami i ukázkami speciálních jednotek – 15. a 16. 9. 2018

O víkendu 15. a 16. září 2018 se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava budou konat Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Vstup na show je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na ukázky nejmodernější techniky a vybavení naší i spojeneckých armád, policie, záchranářů, hasičů i představení jejich umění v atraktivních dynamických ukázkách.

http://www.natodays.cz/

 

Lucie – EVOLUCIE TOUR 2018 – 13. 11. 2018

Legendární Lucie vydá na podzim 2018 po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Zároveň skupina vyjede na podzim 2018 na halové turné k podpoře nahrávky. Kromě novinek na něm muzikanti zahrají i všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. „Lucie naváže na svoje největší úspěchy. S novým repertoárem a ve spolupráci s těmi nejlepšími ve svých oborech jak od nás, tak ze zahraničí,“ říká Ladislav Vajdička z managementu BrainZone, pod který legendární česká kapela přechází.

https://www.informuji.cz/akce/msz/81034-lucie-evolucie-tour-2018/

 

ELÁN TOUR 2018 – Skupina Elán slaví 50 let velkolepým turné 20. 12. 2018

Když se skupina mladých muzikantů jednoho večera roku 1968 poprvé postavila před hosty malého baru bratislavského hotelu, zřejmě nikdo z přítomných netušil, že je svědkem startu jedné z nejpopulárnější kapel česko-slovenské hudební scény. Příští rok uplyne od tohoto okamžiku neuvěřitelných 50 let a v tuzemsku se snad nenajde člověk, který by neznal alespoň jeden její hit. Skladby jako Zaľúbil sa chlapecKaskadérVoda, čo ma drží nad vodou nebo Kráľovná bielych tenisiek takřka zlidověly.

http://www.elan.cz/