Dny NATO nabídnou show nabitou stíhačkami i ukázkami speciálních jednotek

O víkendu 17. a 18. září se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava budou konat Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Vstup na show je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na ukázky nejmodernější techniky a vybavení naší i spojeneckých armád, policie, záchranářů, hasičů i představení jejich umění v atraktivních dynamických ukázkách.

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Dny-NATO-nabidnou-show-nabitou-stihackami-i-ukazka.aspx

 Zámek Kunín ozdobí jiřinky i růže

Sobota 17. a neděle 18. září 2016 bude na zámku Kunín tradičně patřit jiřinkovým aranžmá k poctě zámeckého kaplana P. Josefa Turka. O deset dnů později, na Den české státnosti 28. září, proběhne oblíbená slavnost růží na počest nejvýznamnější majitelky zámku – hraběnky Marie Walburgy.

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Zamek-Kunin-ozdobi-jirinky-i-ruze.aspx

V Zoo Ostrava si o víkendech prohlédnete botanické zajímavosti

Ukázku tropů si mohou návštěvníci zoo prohlédnout od června do konce října každý víkend pouze s průvodcem a to časech 11:00, 13:00 a 15:00. Sraz zájemců je vždy u expozice plameňáků, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici Zoo při návštěvě areálu.

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/V-Zoo-Ostrava-si-dnes-prohlednete-botanicke-zajima.aspx

Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Víkend, kterým prakticky skončí léto, bude v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem ve znamení tradiční kulinářské akce Festival řízků.

Festival řízků v Malé MorávceDo gastronomické akce v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem se zapojuje řada hotelů a restaurací. K ochutnání nejsou nejen řízky z různých druhů mas, ale také řízky v jiných úpravách, pikantní nebo v těstíčku. Letos se Festival řízků odehraje o víkendu 17. a 18. září.

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Konec-leta-pod-Pradedem-prinese-Festival-rizku-a-M.aspx